‘’’Horseedfc.net’’Ka hor kulumada Premier League ee dheelayaa Kooxaha KA DHEELA Premier League oo lasoo saaray kulumada saaxibtinimo

July 12, 2016

Waxaa lasoo Saaray Jidwalka Cayaaraha Saaxiibtinimo ee ay dheeli doonaan kooxaha Horyaalka Premier League dalka England Waxaana kujira kulamo adag oo ay dheeli doonaan.

Hadaba ka bogo dhamaan kooxaha 20 ka ah ee Horyaalka Premier League kulamada ay dheeli doonan?

ARSENAL   

July 22: Lens (Stade Bollaert-Delelis, Lens) 7pm 

July 29: MLS All-stars (Avaya Stadium, California) 2.01am

August 1: Chivas de Guadalajara (StubHub Center, Calfornia) 2am

August 5: Viking (Viking Stadion, Stavanger) 7.30pm

August 7: Manchester City (Ullevi, Gothenburg) 6pm

BOURNEMOUTH

July 21: Minnesota United (National Sports Centre Stadium, Minnesota) 1am

July 23: Portsmouth (Alan McLoughlin benefit match – Fratton Park) 3pm 

July 29: Reading (Madejski Stadium) 8pm

July 30: Cardiff City (Vitality Stadium) 3pm)

August 3: Valencia (Vitality Stadium) 7.45pm 

BURNLEY

July 15: Stade Nyonnais (Stade de Colovray, Nyon) 6.30pm 

July 19: Morecambe (Globe Arena) 7.30pm

July 23: Bradford City (Coral Windows Stadium) 3pm 

July 26: Bolton Wanderers (Macron Stadium) 8pm

July 30: Rangers (Ibrox) 3pm

August 5: Real Sociedad (Turf Moor) 7pm 

CHELSEA 

July 16: Rapid Vienna (Allianz Stadium, Vienna) 5pm

July 20: WAC RZ Pellets (Worthersee Stadium, Klagenfurt) 7pm

July 28: Liverpool (International Champions Cup – Rose Bowl, California) 4am

July 30: Real Madrid (International Champions Cup – Michigan Stadium, Michigan) 8pm

August 4: AC Milan (International Champions Cup – US Bank Stadium, Minnesota) 2am

CRYSTAL PALACE 

July 14: Philadelphia Union (PPL Park, Pennsylvania) 12am

July 17: Cincinnati (Nippert Stadium, Ohio) 1am

July 20: Vancouver Whitecaps (BC Place, British Columbia) 3am

July 25: Colchester United (Weston Homes Community Stadium) 7pm 

July 27: AFC Wimbledon (The Cherry Red Records Stadium) 7pm

July 30: Fulham (Craven Cottage) 3pm 

August 2: Bromley (Hayes Lane) 7pm 

August 6: Valencia (Selhurst Park) 3pm 

EVERTON

July 23: Barnsley (Oakwell) 3pm

July 26: MK Dons (Stadium mk) 7.45pm

July 29: Dynamo Dresden (Dresden Cup – DDV-Stadium) 7.30pm

July 30: Real Betis (Dresden Cup – DDV-Stadium) 12.30pm

August 3: Manchester United (Wayne Rooney testimonial – Old Trafford) 8pm

August 6: Espanyol (Goodison Park) 3pm

HULL CITY

July 15: Grimsby Town (Blundell Park) 7.30pm

July 16: North Ferriby United (Billy Bly Memorial Trophy – Eon Visual Media Stadium) 3pm

July 19: Mansfield Town (Field Mill) 7.30pm

July 23: Scunthorpe United (Glanford Park) 3pm

July 26: Barnsley (Oakwell) 7.30pm

July 30: Nottingham Forest (City Ground) 3pm 

August 3: Caykur Rizespor (Kufstein Arena, Kufstein) 5pm

August 6: Torino (MyPhone Austria Stadium, Slazburg) 3pm 

LEICESTER CITY

July 19: Oxford United (Kassam Stadium) 7.45pm 

July 23: Celtic (International Champions Cup, Celtic Park) 5.30pm

July 31: Paris Saint-Germain (International Champions Cup – StubHub Center, California) 4.30am

August 3: Barcelona (International Champions Cup, Friends Arena, Stockholm) 7pm

August 7: Manchester United (Community Shield – Wembley) 4pm

LIVERPOOL

July 8: Tranmere Rovers (Prenton Park) – won 1-0

July 13: Fleetwood Town (Highbury Stadium) 7pm

July 17: Wigan Athletic (DW Stadium) 4pm 

July 20: Huddersfield Town (John Smith’s Stadium) 7.45pm 

July 28: Chelsea (International Champions Cup – Rose Bowl, California) 4.30am

July 31: AC Milan (International Champions Cup – Levi’s Stadium, California) 3am

August 2: Roma (Busch Stadium, Missouri) 1.30am 

August 6: Barcelona (International Champions Cup – Wembley Stadium) 5pm

August 7: Mainz (Opel Arena, Mainz) 2.45pm

MANCHESTER CITY

July 20: Bayern Munich (Allianz Arena, Munich) 7.30pm 

July 25: Manchester United (International Champions Cup – Bird’s Nest Stadium, Beijing) 1pm

July 28: Borussia Dortmund (International Champions Cup – Shenzhen Stadium, Guangdong) 1pm

August 7: Arsenal (Ullevi, Gothenburg) 6pm

MANCHESTER UNITED

July 16: Wigan Athletic (DW Stadium) 1.30pm 

July 22: Borussia Dortmund (International Champions Cup – Shanghai Stadium, Shanghai) 1pm

July 25: Manchester City (International Champions Cup – Bird’s Nest Stadium, Beijing) 1pm

July 30: Galatasaray (Ullevi, Gothenburg) 6.30pm

August 3: Everton (Wayne Rooney testimonial – Old Trafford) 8pm

August 7: Leicester City (Community Shield – Wembley)

MIDDLESBROUGH 

July 9: York City (Bootham Crescent) – won 6-0

July 16: Doncaster Rovers (Keepmoat Stadium) 3pm 

July 30: Aston Villa (Villa Park) 3pm 

SOUTHAMPTON

July 15: TBC 

July 23: PEC Zwolle (TBC) 6pm

July 27: Twente (Q20 Stadium, Oldenzaal) 6pm

July 30: Groningen (Euroborg, Groningen) 2.30pm

August 7: Athletic Bilbao (St Mary’s) 3pm 

STOKE CITY

July 16: Burton Albion (Pirelli Stadium) 3pm

July 23: Preston North End (Deepdale) 3pm

July 28: Orlando City (Titan Soccer Complex, Florida) 12.30am

August 6: Hamburg (Volksparkstadion, Hamburg) 3pm

SUNDERLAND 

July 20: Hartlepool United (Victoria Park) 7.30pm

July 23: Rotherham United (AESSEAL New York Stadium) 3pm

July 25: Stade Nyonnais (TBC), 7pm

July 27: Dijon (Stade Camille-Fournier, Evian-les-Bains), 5pm

July 30: Montpellier (Stade Jacques Forestier, Aix-les-Bains), 5pm

August 5: Borussia Dortmund (Cashpoint Arena, Altach) 7pm 

SWANSEA CITY

July 14: Charlotte Independence (Ramblewood Stadium, North Carolina) 12.30am

July 17: Richmond Kickers (City Stadium, Virginia) 12am

July 23: Bristol Rovers (Memorial Stadium) 3pm

July 27: Swindon Town (County Ground) 7.45pm 

July 30: Wolverhampton Wanderers (Molineux) 3pm

August 6: Rennes (Liberty Stadium) 3pm 

TOTTENHAM HOTSPUR

July 9: Nottingham Forest (Hotspur Way) – won 3-0 

July 26: Juventus (International Champions Cup – MCG Stadium, Melbourne) 11am

July 29: Atletico Madrid (International Champions Cup – MCG Stadium, Melbourne) 11am 

August 5: Inter Milan (Ullevaal Stadion, Oslo) 4pm 

WATFORD

July 10: Woking (Laithwaite Community Stadium) 5pm

July 14: Stevenage (Lamex Stadium) 7.45pm

July 30: QPR (Loftus Road) 3pm 

WEST BROMWICH ALBION

July 13: Paris-Saint-Germain (Schladming Athletic Area, Schladming) 5pm 

July 16: Kidderminster Harriers (Aggborough) 3pm

July 21: Vitesse Arnhem (Fox Sports Cup – GelreDome, Arnhem) 5.30pm

July 23: PSV (Fox Sports Cup – GelreDome, Arnhem) 5pm 

July 30: Plymouth Argyle (Home Park) 5.30pm

August 1: Torquay United (Plainmoor) 7.30pm 

WEST HAM UNITED

July 6: Seattle Sounders (CenturyLink Field, Washington) 4am

July 13: Carolina Railhawks (WakeMed Soccer Park, North Carolina) 1am

July 28: TBA (Europa League third qualifying round first leg)

August 4: TBA (Europa League third qualifying round second leg)

August 7: Juventus (Olympic Stadium – Betway Cup) 7pm

2DF2AE7B00000578-0-image-a-1_1461079702655